Menu Zavrieť

SPÚŠŤAME PRIHLASOVANIE NA 18. ROČNÍK TRANSPARENCY SKALKY

Sme veľmi radi, že epidemiologická situácia nám dovoľuje spustiť prihlasovanie už na 18. ročník seminára pre aktívnych občanov, ktorým boj proti korupcii a zneužívaniu moci nie je ľahostajný. Akcia známa aj pod pôvodným názvom Transparency Skalka sa uskutoční počas víkendu 20. až 22. augusta 2021 v atraktívnom prostredí Vysokých Tatier v Starej Lesnej.

Program sme sa tento rok snažili prispôsobiť tak, aby bol atraktívny nielen pre miestnych aktivistov, komunálnych politikov, úradníkov či novinárov, ale širšie aj pre ďalších ľudí pôsobiacich v občianskom sektore. Stretnutie preto v piatok podvečer otvorí diskusia so Zuzanou Wienk a Jurajom Rizmanom, ktorí stáli dlhé roky v čele vplyvných združení aktívnych po celom Slovensku a majú za sebou aj množstvo úspešných občianskych kampaní.

Venovať sa ale budeme aj témam ako odhaľovanie problémov pri verejnom obstarávaní, rozpoznávanie a riešenie konfliktov záujmov vo verejnej sfére či inovatívne behaviorálne experimenty v samospráve. Chýbať opäť nebudú ani aktivity na rozvoj líderských zručností a hravá interaktívna prípadová štúdia. Medzi najväčšie prínosy akcie však už tradične patrí aj zdieľanie skúseností a sieťovanie samotných účastníkov.

 

Prihlasovať sa môžete cez online formulár do 30. júna.
Program a detaily nájdete tu.

Tešíme sa na Vás!

 

Toto podujatie sa koná vďaka podpore Americkej ambasády v Bratislave a firmy Tunguska s.r.o.