Menu Zavrieť

Mestá a obce predstavujú pre väčšinu z nás najbližší kontakt s verejnou mocou. Rozhodnutia primátorov, starostov, poslancov či miestnych úradníkov ovplyvňujú úroveň služieb, dopravy, kultúry, škôl alebo životného prostredia v našom bezprostrednom okolí. Žiaľ, nie vždy sú tieto rozhodnutia prijímané transparentne, férovo, efektívne a so zapojením verejnosti. Ak máte podobné skúsenosti aj vo Vašom meste či obci, 17. ročník semináru Verejná kontrola miestnej samosprávy (minulým účastníkom známy aj ako Transparency Skalka) môže byť práve pre Vás alebo Vašich známych či kolegov.

Tento rok sa seminár uskutoční v atraktívnom prostredí pod Tatrami, konkrétne v Starej Lesnej 24.- 26. júla 2020.

Seminár otvoríme v piatok diskusiou so súčasným ministrom životného prostredia Jánom Budajom, ktorý sa angažoval ako aktivista ešte za bývalého režimu a dlhé roky pôsobil aj v komunálnej politike.

V priebehu soboty a nedeľného dopoludnia sa s účastníkmi o skúsenosti podelia experti na samosprávu, urbanizmus, občianske kampane či leadership programy.  Program pozostáva nie len z prednášok, ale aj diskusií, workshopov a case study. Aj samotní účastníci a ich príbehy môžu byť inšpiratívne, a preto významným prínosom podujatia sú aj neformálne rozhovory.

 

Účasť na seminári, vrátane školení, ubytovania a stravy, je z prevažnej časti hradená Transparency z projektu podporeného operačným programom Efektívna verejná správa.

Prihlásiť sa môžete pomocou formulára do 11. júna 2020. (Ukončenie prihlasovania 11. júna 13:00) Ak sa na seminári nemôžete zúčastniť, ale poznáte vo Vašej komunite niekoho, komu by mohol byť prospešný, zdieľajte s ním prosím túto pozvánku. Počet miest na seminári je obmedzený, pre vyváženosť sa budeme snažiť vybrať skúsených i menej skúsených účastníkov z rôznych regiónov Slovenska. Vybraných účastníkov i náhradníkov budeme o všetkých detailoch informovať do konca mesiaca jún.

PS: Účasť na seminári nie je možná bez prihlásenia. PRIHLASOVANIE JE UKONČENÉ.

V prípade otázok kontaktuje Evu Demkovú (rod. Bilenú) (eva.demkova@transparency.sk) alebo Michala Piška (pisko@transparency.sk), tel. +421 905 613 779.

Video, fotografie i programy z posledných ročníkov si môžete pozrieť na nasledujúcom linku.

Tešíme sa na Vašu účasť!