Menu Zavrieť

Výzva firiem: Stojíme za odvážnymi

Iniciátorom tejto výzvy je Transparency International Slovensko
v spolupráci s Nadáciou Pontis a Klubom úradníkov dobrej vôle.

Je pre nás veľmi dôležité, aby čestní úradníci a úradníčky, ktorí poukážu na korupciu vo verejnej správe, zažili podporu.

Často je to naopak – čelia vyhrážkam nadriadených, osamelosti či posmechu okolia. Boja sa, že nahlásenie korupcie povedie k akejsi negatívnej reputácii, ktorá ohrozí ich zamestnanie a kariéru.

Ako zamestnávatelia, ktorí na Slovensku zamestnávajú spolu viac ako 200 tisíc zamestnancov, im chceme poslať jasný signál: nahlásenie korupcie alebo nekalého postupu je pre nás prejavom profesionality, morálneho kreditu a odvahy. Sú to kvality, ktoré sú vysoko oceňované v našich firmách a uchádzači s takýmto osobnostným profilom sú u nás vítaní.

Preto podporujeme úradníkov, ktorí sa korupciu rozhodnú nahlásiť, aj v zamestnaní, a to:

  • pohovorom v prípade zhody pracovného profilu a obsadzovanej pozície,
  • koučingom, kariérnym poradenstvom v ďalšej kariére alebo rekvalifikáciou.

Voči našim vlastným klientom a zamestnancom sme urobili záväzok, že transparentnosť a etika sú princípmi, ktorými sa v biznise riadime. Využime svoj hlas a dajme odvážnym úradníkom vedieť, že na Slovensku je dostatok firiem, ktoré sa za nich postavia.

Ukážme, že pre korupciu máme nulovú toleranciu.

Prihlásené firmy:

 

Prihlásenie sa k výzve Stojíme za odvážnymi:
Transparency International Slovensko použije informácie z tohto formulára na účely administrácie výzvy firiem „Stojíme za odvážnymi“. V prípade, že sa tak rozhodnete, môžete zároveň udeliť súhlas so zasielaním noviniek o činnosti Transparency International Slovenku. Prosím, nižšie zaškrtnite na znak svojho súhlasu, na aké aktivity nám udeľujete súhlas so spracovaním osobných údajov. Svoju voľbu môžete kedykoľvek zmeniť a svoj súhlas kedykoľvek odvolať. Svoje rozhodnutie nám môžete kedykoľvek oznámiť aj e-mailom na tis@transparency.sk. S Vašimi osobnými údajmi budeme zaobchádzať s rešpektom k Vašim právam. Detailné informácie o Vašich právach súvisiacich so spracúvaním osobných údajov nájdete na www.transparency.sk/sukromie. Kliknutím na odkaz „Odoslať“ vyjadríte svoj súhlas, že môžeme Vaše osobné údaje spracúvať v súlade s vyššie uvedenými podmienkami na Vami zvolené účely spracúvania.

Kontakt: Lukáš Zajac, lukas.zajac@transparency.sk, tel.: 02 5341 7207

 

   

Vznik výzvy a záchrannej siete podporilo 353 darcov v kampani Tvorme štátnu správu odolnú voči korupcii a Nadačný fond Mercedes-Benz Financial Services v Nadácii Pontis. Tento projekt je tiež podporený z Európskeho sociálneho fondu.