Menu Zavrieť

O PROJEKTE

TRANSPARENCY akadémia prináša:

    • Návody pre sedem kľúčových oblastí
    • Praktické rady a odpovede na časté otázky
    • Inšpiratívne príbehy a skúsenosti expertov
    • Kvízy na otestovanie si základných vedomostí

 

Transparency International Slovensko sa odhaľovaniu korupcie, neférových praktík a plytvania vo verejnej správe venuje už od roku 1998. Za ten čas sme upozornili na stovky káuz, pripomienkovali desiatky zákonov, vydali množstvo publikácií a vyškolili tisíce aktívnych občanov, politikov a úradníkov.

Nie je však v silách malej organizácie venovať sa všetkým zlyhaniam a podozreniam, na ktoré pri našej práci narazíme, a preto sa našu misiu „Slovensko bez korupcie“ snažíme presadzovať aj zapájaním čo najviac aktívnych ľudí z celej krajiny.

Od roku 2004 pre nich organizujeme aj pravidelné semináre, na ktorých ich špičkoví experti školia, ako lepšie rozumieť zákonom, ako kontrolovať verejné obstarávania, využívať otvorené dáta a postupy investigatívnej žurnalistiky, efektívne spolupracovať s kontrolnými a vyšetrovacími orgánmi či ako organizovať občianske kampane.

A hoci školeniami prešli už tisíce, stále ide iba o kvapku v mori. Aj preto sme sa rozhodli vytvoriť Transparency akadémiu, na ktorej chceme inšpiratívne príbehy a skúsenosti bežných ľudí i expertov z celého Slovenska postupne zbierať a zverejňovať, aby mohli poslúžiť aj ďalším.

Veríme, že tento projekt Vám pomôže zorientovať sa v spleti zákonov, poskytne užitočné návody alebo inšpirácie, ako prispieť k otvorenejšej a férovejšej verejnej správe na Slovensku.

Budeme radi, ak sa k nám pridáte.