Menu Zavrieť

Vzdelávanie miestnych aktivistov

Verejná správa to nie sú len ministerstvá, úrady či štátne inštitúcie a firmy, ale aj takmer tritisíc miest a obcí, ktoré spravujú obrovský majetok a  rozhodujú dovedna o miliardách eur. Samosprávy sú pritom riadené tisíckami komunálnych politikov a priestor na korupciu, mrhanie alebo zneužívanie moci tak ďaleko presahuje možnosti našej pozornosti. Medzi hlavné ciele Transparency preto dlhodobo patrí aj snaha zapájať do verejnej kontroly čo najviac aktívnych ľudí zo všetkých kútov Slovenska.

Aj preto už od roku 2004 organizujeme školenia pre lokálnych aktivistov, miestnych poslancov či regionálnych novinárov, na ktorých získavajú cenné know-how od špičkových expertov na samosprávu, ekonómov, žurnalistov, psychológov, ale aj od skúsených prokurátorov, policajtov, úradníkov či politikov.

Veľkou pridanou hodnotou školení je aj vytváranie podporných sietí medzi aktivistami, ktorí si tak dokážu radiť pri podobných problémoch po celej krajine. Z mnohých účastníkov seminárov Transparency sa v priebehu rokov stali významní protikorupční lídri vo svojich regiónoch, úspešní komunálni poslanci či dokonca primátori. (Dlhoroční účastníci tieto semináre poznajú aj pod názvom Skalka, podľa miesta, kde sa uskutočnili prvé ročníky).

Najbližšie školenie sa uskutoční v termíne 19. – 21. júl.