Menu Zavrieť

Školstvo


Školstvo sa na Slovensku konečne stáva dôležitou témou v médiách, medzi politikmi aj bežnými občanmi. Čoraz viac ľudí zaujíma, prečo sa prepadávame v medzinárodných hodnoteniach kompetencií žiakov a prečo je školstvo u nás dlhodobo finančne podvyživené a zle riadené.

Máte predstavu o tom, kto je zriaďovateľom školských zariadení vo vašom okolí? Ako sú školy financované a na aké informácie máte nárok? Je ich financovanie spravodlivé a transparentné? Ako fungujú Rady školy? Do ktorých oblastí školstva smerujú peniaze slovenských a európskych daňových poplatníkov? Sú eurofondy nastavené tak, aby pomohli krízu školstva prekonať alebo ju skôr prehlbujú?

Čo o slovenskom školstve viete, si môžete vyskúšať aj v našich kvízoch a čoskoro pribudnú aj videá a rozhovory s odborníkmi a inšpiratívnymi aktérmi, ktorí sa téme školstva dlhodobo venujú.

Aj školstvo potrebuje kontrolu aktívnych občanov. Z nasledujúcich materiálov sa môžete dozvedieť viac. Postupne budeme informácie aktualizovať a pridávať ďalší zaujímavý obsah týkajúcich sa predovšetkým materských, základných a stredných škôl na Slovensku.

Viac o téme

 

Videá a podcasty