Menu Zavrieť

Kniha Moc korupcie

O čom je kniha?

V tomto unikátnom príbehu nazriete do kuchyne Transparency. Už od roku 1998 sa snažíme poukazovať na korupciu a zneužívanie moci. Prinášame odhalenia aj odborné riešenia pre lepšie Slovensko.

Zistíte, ako vychádzame s politikmi a aký vplyv na našu prácu má George Soros. Dočítate sa o kauze Predsedníctva so Zuzanou Hlávkovou, alebo čo pomohlo odkryť schránkové firmy za Váhostavom.

Prezradíme, ako skutočne prebiehalo stretnutie s Ficom, ako sme pozerali futbal s Dzurindom a jedli párky s Kaliňákom. Priznáme si aj zlyhania a konflikty, ale aj komplikované vzťahy s inými neziskovkami či médiami.

Čo je cieľom?

Touto knihou chceme nielen priniesť zaujímavý príbeh, ale aj inšpirovať nových protikorupčných aktivistov, ktorí bojujú s korupciou vo svojom okolí. Chceme presvedčiť a motivovať rezignovaných a informovať dezinformovaných.

Stiahnite si elektronickú a audioverziu knihy Moc korupcie: Zákulisie nášho boja za lepšie Slovensko. Počúvajte, alebo čítajte online či vo svojej čítačke::

Pridajte sa, prosím, k Transparency a spoločne sa postavme moci korupcie a skorumpovaným mocným. Aj naďalej sledujeme korupčné správanie verejných činiteľov, nerešpektovanie pravidiel a zneužívanie postavenia na úkor záujmu verejnosti.

Pridajte sa k vyše trom stovkám ďalších darcov a získajte aj Vy tieto poďakovania za Vašu podporu vrátane knihy v papierovej podobe!

20 € Chcem knihu Kniha Moc korupcie
Zaujíma ma táto kniha a chcem ju mať vo svojej knižnici. Zaujíma ma táto kniha a chcem ju mať vo svojej knižnici. 
40 € Chcem knihu aj rytiersku nálepku Výtlačok knihy s venovaním + nálepka Rytieri/Bojovníčky Transparency.
Ku knihe si nalepím aj túto exkluzívnu nálepku pre hrdinov boja proti korupcii.
80 € Chcem knihu s rytierskou nálepkou a suvenírmi Slovensko bez korupcie Výtlačok knihy s venovaním + nálepka Rytieri/Bojovníčky Transparency + kľúčenka a záložka Slovensko bez korupcie.
Okrem knihy a nálepky sa chcem potešiť aj z praktickej kľúčenky a záložky.
160 € Chcem knihu aj ako dar pre blízkeho a exkluzívne suveníry Slovensko bez korupcie a Rytieri Transparency 2 výtlačky knihy s venovaním + nálepka Rytieri/Bojovníčky Transparency + kľúčenka a záložka Slovensko bez korupcie + 1 tričko a hrnček Rytier/Bojovníčka Transparency.
Okrem knihy a nálepky sa chcem potešiť aj z kľúčenky, záložky a suvenírov.

O čom je kniha?

V tomto unikátnom príbehu nazriete do kuchyne Transparency. Už vyše 20 rokov sa snažíme poukazovať na korupciu a zneužívanie moci. Prinášame odhalenia aj odborné riešenia pre lepšie Slovensko.

Zistíte, ako vychádzame s politikmi a aký vplyv na našu prácu má George Soros. Dočítate sa o kauze Predsedníctva so Zuzanou Hlávkovou, alebo čo pomohlo odkryť schránkové firmy za Váhostavom.

Prezradíme, ako skutočne prebiehalo stretnutie s Ficom, ako sme pozerali futbal s Dzurindom a jedli párky s Kaliňákom. Priznáme si aj zlyhania a konflikty, ale aj komplikované vzťahy s inými neziskovkami či médiami.

Čo je cieľom?

Touto knihou chceme nielen priniesť zaujímavý príbeh, ale aj inšpirovať nových protikorupčných aktivistov, presvedčiť a motivovať rezignovaných a informovať dezinformovaných.

Popis kapitol:

 • Úvod: ODKLÍNANIE KRAJINY
  Kedysi bola transparentnosť cudzím slovom, o boji s korupciou sa hovorilo opatrne. Dnes tieto témy hýbu krajinou. Ako sa na tento príbeh pozerajú ľudia zvnútra Transparency?
 • Prvá kapitola: SÚPER PRE KORUPCIU
  Globálna značka Transparency sa u nás presadila vďaka zápalu mladej absolventky ekonómie, ktorá našla odvahu hovoriť o korupcii a načúval jej aj Mikuláš Dzurinda.
 • Druhá kapitola: CHYTIŤ VLNU
  Krajinu môžu posúvať aj aktivisti, ak sú schopní presadiť zaujímavé myšlienky vo verejnej diskusii. Druhý riaditeľ to dokázal aj vďaka svojmu neortodoxnému prístupu.
 • Tretia kapitola: NA HRANE POLITIKY
  Kontrola politikov patrí do DNA protikorupčnej organizácie. Ako nám kritiku oplácali a dokázali sme si ich vždy udržať od tela?
 • Štvrtá kapitola: MÝTICKÝ TRETÍ SEKTOR
  Zahraniční agenti, Sorosovi zapredanci, liberálna mafia – aj takto nás niektorí vnímajú. Kto nás financuje, čo za to chce a aké sú naše vzťahy s inými mimovládkami a médiami?
 • Piata kapitola: STOJÍME ZA ODVÁŽNYMI
  Ako vznikla kauza predsedníctva so Zuzanou Hlávkovou, ktorá podkopala imidž MZV za Miroslava Lajčáka? Čo nás viedlo k mapovaniu schránkového vlastníctva Váhostavu?
 • Šiesta kapitola: CESTA PRED NAMI
  Kedy porazíme korupciu? Kde sú hranice transparentnosti? A pomôže nám viac priamej demokracie?
 • Záver: AJ JA SOM TRANSPARENCY
  Bojovať s korupciou vie každý z nás vo svojom bežnom živote: 8 tipov, ako na to

 

 

Čím je kniha zaujímavá?

Okrem obsahu zaujme jedinečné spracovanie – s otvormi, ktoré sú nápadom grafika Martina Bajaníka. Majú symbolizovať priehľadnosť (transparentnosť), ale ponúkajú aj iné interpretácie. Okrem dier, ktoré vyleptáva korupcia, evokuje napríklad otvory po guľkách, ktoré zanechali strely vrahov Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Nádejame sa, že aj tento nápad pomôže čitateľom pristupovať k tomuto príbehu so skutočne otvorenou mysľou.

Kto sú autori?

 • Gabriel Šípoš – Od r. 2001 pracoval v inštitúte INEKO, hlavne na zlepšovaní profesionality a etiky médií (blog Slovak Press Watch). Od r. 2009 je riaditeľom Transparency.
 • Ľuboš Kostelanský – Po 15-ročnej praxi v Trenčianskych novinách, denníkoch Pravda a HN a v TASR sa od r. 2018 v Transparency venuje samospráve, justícii ako aj investigatívnej činnosti.
 • Michal Piško – Po 11 rokoch v Denníku SME pôsobí r. od 2015 v Transparency, kde sa venuje samospráve a štátnym firmám, rebríčkom transparentnosti, ako aj výskumu o korupcii.
 • Martin Bajaník (grafika knihy) – pracoval v prestížnych reklamných agentúrach a neskôr založil vlastnú agentúru Pekne & Dobre. Za svoju prácu získal množstvo ocenení.

 

 

 

 

ĎAKUJEME ZA VAŠU PODPORU!