Menu Zavrieť

Ako uskutočniť výberové konanie v samospráve?

Na jeseň 2015 pozval primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal zástupcov TIS ako pozorovateľov do výberovej komisie na obsadenie top pozícií v štyroch významných mestských obchodných spoločnostiach. Výberové konanie napokon sprevádzalo aj množstvo pochybností, ktoré sme zhrnuli v hodnotiacej správe. Experti TIS však  aj vďaka tejto cennej skúsenosti dokázali vypracovať manuál, ako by transparentné výberové konania na manažérov mestských firiem mali prebiehať.

Našimi skúsenosťami a odporúčaniami sa v roku 2019 do značnej mieri riadil aj Nesrovnalov nástupca a nový primátor Bratislavy Matúš Vallo, keď posty v bratislavských mestských firmách obsadzoval magistrát nanovo. Viaceré zásady opísané v manuáli je možné okrem obchodných spoločností uplatniť aj pri výberových konaniach v ďalších mestských organizáciach.

 

Ako uskutočniť výberové kon… by on Scribd

Ako uskutočniť výberové konanie v samospráve?

Názov: Ako uskutočniť výberové konanie v samospráve?
Autorstvo: Pavel Nechala
Téma: Samospráva
Anotácia: Na jeseň 2015 pozval primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal zástupcov TIS ako pozorovateľov do výberovej komisie na obsadenie top pozícií v štyroch významných mestských obchodných spoločnostiach. Výberové konanie sprevádzalo množstvo pochybností, ktoré sme zhrnuli v hodnotiacej správe. Experti TIS však aj vďaka tejto cennej skúsenosti dokázali vypracovať manuál, ako by transparentné výberové konania na riaditeľov mestských firiem mali prebiehať.
Rok vydania: 2015
Vydavateľstvo: Transparency International Slovakia
Počet strán: 23
ISBN:
Jazyk: slovenský
Donor: Open Society Institute Budapest
Kľúčové slová: Konanie, Výber, Samospráva, Správa, Firmy
Keywords:
Stiahnuť publikáciu