Menu Zavrieť

ANALÝZA VÝBEROVÝCH KONANÍ NA RIADITEĽSKÉ POSTY V ZDRAVOTNÍCTVE

V Transparency International Slovensko sme sa v spolupráci s Inštitútom INEKO pozreli na postupy pri výberových konaniach na vysoko postavených funkcionárov štátnych zdravotníckych zariadení.

Zanalyzovali sme 162 výberových konaní za posledných 6,5 roka, čo nám umožnilo porovnať obdobia za vlád Smeru vedených Robertom Ficom a Petrom Pellegrinim a kabinetov Igora Matoviča a Eduarda Hegera z OĽaNO.

Základnými zisteniami našej analýzy sú pričasté personálne zmeny, nízka súťaživosť, ale aj pretrvávajúce politické nominácie. Viac zistení spolu s odporúčaniami, ako nastaviť lepšie výberové konania, nájdete v publikácii nižšie.

 

Názov: Výberové konania riaditeľov v zdravotníctve
Autorstvo: Dušan Zachar, Dominika Iršová
Téma: zdravotnícke výberové konania
Anotácia: V Transparency International Slovensko sme v spolupráci s Inštitútom INEKO zanalyzovali 162 výberových konaní na riaditeľov štátnych zdravotníckych zariadení uskutočnených za posledných 6,5 roka.

Základnými zisteniami našej analýzy sú pričasté personálne zmeny, nízka súťaživosť, ale aj pretrvávajúce politické nominácie. V publikácii uvádzame okrem ďalších zistení aj odporúčania dobrej praxe.

Rok vydania: 2023
Vydavateľstvo: Transparency International Slovensko
Počet strán: 20
ISBN: 978-80-89791-23-1
Jazyk: slovenský
Kľúčové slová: výberové konania, zdravotníctvo, riaditelia, štátne nemocnice