Menu Zavrieť

Chcete vedieť o demokracii a populizme viac? – Príďte na dvojdňový seminár pre seniorov v Tatrách

Transparency pripravuje seminár pre seniorských lídrov a líderky a tým rozširuje sieť takýchto aktívnych ľudí. Šancu stať sa informovaným a aktívnym aj vo vyššom veku má naozaj každý. Stačí sa zapájať do našich vzdelávacích podujatí.

Seniori sú čoraz početnejšou skupinou, ktorá má stále zásadnejší vplyv na budúcnosť krajiny (tri štvrtiny z nich sa zúčastňujú volieb, v ktorých nadpriemerne často podliehajú lacným politickým sľubom).

Seniori a seniorky patria ku najzraniteľnejším skupinám v našej spoločnosti. Ohrozuje ich zlé sociálne postavenie, zdravotný stav, medzigeneračné vylúčenie a ďalšie problémy. Zneužitím tohto zraniteľného postavenia sa stávajú obeťami trestných činov. Môžu podľahnúť manipulácií, korupcii a podvodom, či už ide o ich financie, majetok, zdravie, ale aj etické, morálne či politické postoje.

Už druhý dvojdňový seminár prichystala Transparency International Slovensko tentokrát v Novom Smokovci a konať sa bude od 14. do 15. novembra 2019.

Vo štvrtok 14.11.2019 nás čaká zaujímavá prednáška o demokracii s Petrom Goliášom, riaditeľom Inštitútu pre ekonomické a sociálne reformy INEKO. Program obohatíme o interaktívnu aktivitu na rozoznávanie populizmu, ale určite nevynecháme ani prechádzku po našich veľhorách. Večer sa s našimi účastníkmi stretne Silvia Porubänová, sociologička a riaditeľka Inštitútu pre výskum práce a rodiny, ktorá je expertkou na témy populizmu s rodovo citlivým sociologickým aspektom.

15. novembra v programe dopoludnia budeme spoločne s Martinom Slosiarikom, sociológom a riaditeľom agentúry FOCUS (patrí medzi popredné slovenské výskumné spoločnosti), hovoriť na tému prieskumov verejnej mienky a populizme. Potom bude psychologička a lektorka Zuzana Labašová z Komenského inštitútu s našimi potencionálnymi seniorskými lídrami a líderkami viesť tréning na kritické myslenie s dôrazom na populizmus a politickú manipuláciu.

Účasť na seminári, vrátane školení, ubytovania a stravy, je hradená Transparency z projektu podporeného Open society Institute, pre účastníkov je bez poplatku.

Prihlásiť sa môžete pomocou formulára do 7. novembra 2019. Ak sa na seminári nemôžete zúčastniť, ale poznáte vo Vašej komunite niekoho, komu by mohol byť prospešný, zdieľajte s ním/ňou, prosím, túto pozvánku. Počet miest na seminári je obmedzený, pre vyváženosť sa budeme snažiť vybrať skúsených i menej skúsených seniorských lídrov a líderky z rôznych regiónov Slovenska. Vybraných účastníkov a účastníčky i náhradníkov a náhradníčky budeme o všetkých detailoch informovať do 7. novembra.

V prípade otázok kontaktuje Janku Remešovú (akademia@transparency.sk, tel. 0907 946 227) alebo Róberta Pakana (robert.pakan@transparency.sk)

 

Ako vyzeral prvý dvojdňový seminár si môžete pozrieť v tomto videu:

Prihlasovací formulár – kliknite sem