Menu Zavrieť

Nenechajme si uniesť právny štát – venujte 2% pre Transparency

Aj v roku 2024 stojíme na strane verejného záujmu a potrebujeme spojencov ako Vy – aktívnych občanov a občianky. Súboj o podobu právneho štátu a demokracie na Slovensku vstupuje do novej fázy a Transparency v ňom bude argumentovať a hlasne sa ozývať ako doteraz. Potrebujeme, aby ľudia ako Vy, komu nie sú hodnoty právneho štátu, transparentnosti a boja proti korupcii ľahostajné, podporovali našu spoločnú snahu cez 2 % dane či mesačným darom, lebo len tak bude náš hlas počuť viac.

Vašu podporu využijeme na sledovanie ďalších krokov mocných, ktoré čoraz viac okliešťujú slobodný priestor pre občanov, znižujú možnosti verejnej kontroly a vytvárajú priaznivejšie prostredie, v ktorom sa bude dariť rozkrádaniu, korupcii a zneužívaniu mocenského postavenia. Vládna koalícia sa ani netají tým, že po prijatí brutálneho Trestného zákona a „amnestovaní“ korupcie sa vrhne na ovládnutie verejnoprávneho média, označovanie mimovládnych organizácií za agentov či obmedzovanie zapájania občanov a občianok do rozhodovania.

Už teraz monitorujeme kampane pred prezidentskými a európskymi voľbami. Pokračujeme v mapovaní dopadu dezinformácií na úroveň právneho štátu a demokracie, pretože je čoraz citeľnejší. Pozorne poukazujeme na zmeny pri ochrane whistleblowerov či verejného obstarávania, zhoršovanie postavenia občianskej spoločnosti či ochranu verejných zdrojov.

To, či sa na Slovensku podarí zachovať silný hlas občanov a občianok, záleží aj od Vás. Prosím, podporte Transparency 2 % dane alebo mesačným darom. Je skvelé vidieť, že spravodlivosť, efektívnosť a transparentnosť sú pre toľkých ľudí hodnotami, za ktoré sa postavia. 

Ak máte záujem o viac informácií o našej práci, kontaktujte nás, prosím, na čísle 0905 613 779 alebo na podporte@transparency.sk. Prípadne sa prihláste na odber noviniek.

Ďakujem, že sa aktívne zapájate do záchrany právneho štátu na Slovensku. Dnes a najbližšie roky to bude dôležitejšie ako kedykoľvek predtým.

S úctivým pozdravom,

 

 

Michal Piško
riaditeľ

Údaje pre poukázanie 2 % pre lepšie Slovensko bez korupcie:


  • Názov: Transparency International Slovensko
  • Právna forma: občianske združenie
  • IČO: 31817823
  • Sídlo-ulica: Bajkalská
  • Súpisné/orientačné číslo: 25
  • PSČ: 82718
  • Obec: Bratislava

ĎAKUJEME!

Viac informácii o venovaní 2 % nájdete tu.