Menu Zavrieť

NOVÝM RIADITEĽOM TRANSPARENCY BUDE MICHAL PIŠKO

Správna rada vybrala vo výberovom konaní za nového riaditeľa Transparency Michala Piška. Vedenie preberie v apríli od Gabriela Šípoša, ktorý organizáciu viedol od roku 2009.

Piško je dlhoročný novinár SME, kde získal aj Novinársku cenu za články o práci samospráv pred komunálnymi voľbami v roku 2014. Od roku 2015 pracuje v Transparency, venuje sa rebríčkom transparentnosti miest či štátnych firiem, ale aj zdravotníctvu či medzinárodným projektom.

„Mrzí ma, že doterajší riaditeľ Gabriel Šípoš sa rozhodol pre odchod, 11 rokov organizáciu aj boj proti korupcii na Slovensku výrazne formoval. Držíme mu v ďalšej kariére palce a dúfame, že sa s ním pri snažení o lepšiu krajinu budeme ešte stretávať,“ hovorí Piško.

K svojim plánom dodáva: „V zameraní Transparency sa ani po 1. apríli nič nemení, radi by sme sa aj naďalej sústredili nielen na odhaľovanie a analyzovanie nekalých praktík, ale aj na navrhovanie riešení, spoluprácu s verejnou správou či protikorupčné vzdelávanie a sieťovanie aktívnych ľudí po celom Slovensku. Medzi našimi prioritami aj naďalej zostávajú justícia a prokuratúra, verejné obstarávania, kontrola politikov a ich financovania, samospráva či boj proti dezinformáciám. Budeme radi, ak sa k nášmu úsiliu o férovejšie Slovensko pridáte aj Vy, či už ako podporovatelia, dobrovoľníci alebo sledovaním našich výstupov.“