Menu Zavrieť

Online webinár – Konflikt záujmov vo verejnom obstarávaní

Téma verejného obstarávania znie možno mnohým náročne či nudne, no práve pochopenie jej princípov je jedným zo základných predpokladov pre efektívnu verejnú kontrolu.
Verejné inštitúcie každý rok uskutočňujú zhruba 5-tisíc tendrov za 5 miliárd eur.
Nie je preto divu, že sa medzi nimi vyskytujú aj korupčné a klientelistické praktiky či prípady neefektívneho a neodborného narábania s verejnými zdrojmi.
V Transparency sa preto téme obstarávania dlhodobo venujeme a naše skúsenosti sa snažíme šíriť aj ďalej aj v spolupráci s APUEN AKADÉMIOU s.r.o.,

Vo štvrtok 23. septembra o 16.00 pripravujeme v spolupráci s APUEN akadémiou bezplatnú online prednášku a diskusiu na tému Konflikty záujmov vo verejnom obstarávaní. Prevedie nás ňou riaditeľka APUEN AKADÉMIE s.r.o. Marcela Turčanová, ktorá má s oblasťou verejných nákupov dlhoročné praktické skúsenosti.

Prednáška nadväzuje na nedávny blok o verejnom obstarávaní na seminári Transparency – Verejná kontrola samosprávy 2021 v Starej Lesnej.
Okrem diskusie o praktických prípadoch konfliktov záujmov pri obstarávaní sa budeme rozprávať aj o včasnom rozpoznávaní ďalších problematických aspektov obstarávania, na ktoré môže verejnosť naraziť a ktoré môžu pomôcť šetriť verejné zdroje.

Pripojiť k prednáške sa môžete prostredníctvom linku https://us06web.zoom.us/j/89193383813…
Heslo: 043980