Menu Zavrieť

Pozrite si, kto dostáva koľko peňazí v koronapomoci od štátu

Hoci už desať rokov platí pravidlo, že štát míňa peniaze len pod podmienkou zverejnenia zmlúv s konkrétnym partnerom, plnením aj sumou, pri koronakríze je to inak. Ústredia práce, ktoré pomoc podnikateľom vyplácajú, totiž s nimi uzatvárajú jednotné formy zmlúv s nominálnou sumou 0 eur. Pri našej kontrole nám to zdôvodnili veľkým objemom zmlúv a meniacimi sa sumami mesiac čo mesiac, čo by im aj podnikateľom vraj prinieslo veľkú administratívu. Firmám totiž vyplácajú peniaze podľa ich výkazov o dopade krízy na tržby či zamestnancov.

Ok, dá sa to akceptovať, ale potom by malo ústredie aspoň PRAVIDELNE – povedzme mesačne – ZVEREJŇOVAŤ PRESNÉ SUMY POMOCI, inak sa definitíve obchádza zmysel zverejňovania zmlúv.

Podľa infozákona si teda pravidelne pýtame súhrn vyplatenej pomoci a zverejňujeme ju pre Vás všetkých. Do tabuľky postupne pridávame údaje aj z ďalších schém štátnej pomoci. Dáta zo všetkých sledovaných schém priebežne aktualizujeme aj v online registri koronadotácií, ktorý poskytuje aj užívateľsky prístupné možnosti vyhľadávania a filtrovania naprieč mechanizmami a podporenými subjektmi.

Príspevok  dotácia
Udržanie zamestnanosti
Dotácie na nájomné
Podpora
pre autobusovú dopravu
Podpora subjektov
v cestovnom ruchu
Podpora
v oblasti kultúry
Podpora
pre kreatívny priemysel
Rezort
ÚPSVaR
Min. hospodárstva
Min. hospodárstva
Min. dopravy
Min. kultúry
Min. hospodárstva/kultúry
Kumulatívne
od marca 2020
Prvá pomoc (III/2020-XII/2021) Prenajímatelia a nájomcovia k 3.2.2022 Príjemcovia podpory pre autobusovú dopravu k 6.7.2021 Príjemcovia pomoci v cestovnom ruchu  8.2.2022 Príjemcovia pomoci v oblasti kultúry k 7.2.2022 Príjemcovia pomoci v kreatívnom priemysle_k 31.3.2022

 

Tieto dáta si budeme pýtať a zverejňovať každý mesiac dovtedy, kým to aktívne nezačne robiť štát.

Ak oficiálne dáta podľa vás nesedia alebo tam vidíte niečo podozrivé, napíšte nám alebo kontaktujte príslušné rezorty.

Podporte zverejňovanie rozdeľovania našich spoločných daní štátom! Ďakujeme.