Menu Zavrieť

Pozvánka na panelovú diskusiu Ako zlepšiť kvalitu slovenských úradníkov

Bez kvalitnej štátnej správy nemôže dobre fungovať žiadna krajina. Slovenskí úradníci však podľa rôznych prieskumov zaostávajú v nestrannosti, profesionalite či odolnosti voči korupcii. Seminár ponúkne nové zistenia, ako na tom slovenské úrady sú, ale aj riešenia, ako ich kvalitu priblížiť zabehaným demokraciám.

Panelová diskusia  s názvom Ako zvýšiť kvalitu slovenských úradníkov bude zároveň prvým verejným podujatím, na ktorom bude prezentovaná štúdia Útvaru hodnoty za peniaze. Predstaví ju riaditeľ Útvaru Štefan Kišš. To, či platíme dostatočne verejných manažérov, odpovie riaditeľ Transparency International Slovensko Gabriel Šípoš. O plánoch vlády v oblasti modernizácie štátnej správy bude hovoriť generálna tajomníčka služobného úradu Úradu vlády Tatiana Janečková. K otázke vplyvu politických cyklov na štátnu správu prevezme slovo docentka Katarína Staroňová z Ústavu verejnej politiky. Pohľad Európskej komisie na fungovanie verejnej správy na Slovensku predstaví Lívia Vašáková, ekonomická radkyňa Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku. Diskusiu bude moderovať analytik Transparency International Slovensko Michal Piško.

Dátum a miesto konania: 10.12.2018, v čase od 9.30 do 13.00, Európske informačné centrum, Palisády, č. 29, Bratislava.

Počet účastníkov je obmedzený z kapacitných dôvodov. Organizátor si vyhradzuje právo na akceptáciu prihlášky. Podujatie je súčasťou diskusií k príprave Správy o Slovensku, ktoré organizuje Zastúpenie EK na Slovensku. Podujatie bude v slovenskom jazyku bez tlmočenia.

Registrácia na podujatie možná tu.

Viac informácií v pozvánke tu.