Menu Zavrieť

Prihláste sa na školenie „Dobrá štátna správa dvakrát dáva“

Transparency International Slovensko pozýva všetkých úradníkov s chuťou ďalej sa vzdelávať a spoznať svojich kolegov z iných rezortov na školenie „Dobrá štátna správa dvakrát dáva“, ktoré sa uskutoční 19.5. – 21.5.2017 v penzióne Harmónia v Modre. Workshopy a prednášky budú viesť napríklad spoluautor slovenského infozákona Vladimír Pirošík alebo bývalý riaditeľ odboru verejného obstarávania a dlhoročný konzultant v obstarávaní Jaroslav Lexa. Diskutovať prídu aj riaditeľ Inštitútu zdravotnej politiky Martin Smatana, riaditeľ Inštitútu vzdelávacej politiky Matej Šiškovič a riaditeľka odboru na Ministerstve vnútra Monika Filipová a ďalší zaujímaví rečníci z verejného a súkromného sektora.

Na školení budeme hovoriť o niektorých z kľúčových tém úradničenia:

– Infozákon alebo prečo strácať čas komunikáciou s verejnosťou

Ako funguje infozákon a načo je dobrý? Aké informácie má mať verejnosť k dispozícii a prečo je to dobré pre úradníkov? Čo sa stane, ak podľa infozákona neodpoviem poctivo?

– Etika a transparentnosť ako hodnota v štátnej správe

Čo môžem urobiť z pozície úradníka, ak sa obchádzajú pravidlá? Aké sú moje kompetencie a práva? Viem identifikovať, čo je v neporiadku a aký má byť správny postup?

 – Verejné obstarávanie alebo nočná mora úradníkov

Ako funguje verejné obstarávanie a prečo musí štát nakupovať tak komplikovane? Aké sú najčastejšie zlyhania a chyby, ku ktorým dochádza?

Nejde nám o suché prednášanie, pre účastníkov sú pripravené aktivity, cvičenia, úlohy, modelové situácie, či diskusie.

 Účastníci si platia len cestu do/z Modry a účastnícky poplatok 15 €, ostatné náklady sú hradené.

Kapacita miest na školení je bohužiaľ obmedzená. Preto Vás prosíme o pochopenie v prípade jej prekročenia – vyberieme tých z Vás, ktorí sa prihlásia skôr.

Pozvánku na školenie ako aj program nájdete tu. Prihlášku si môžete stiahnuť tu.

Prihlásiť sa môžete do pondelka 15.5.2017 emailom na tis@transparency.sk. V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať.

 Budeme veľmi radi, ak o školení poviete aj svojim kolegom a známym.

 

Tešíme sa na Vás v Modre!

 

Projekt podporil Fond pre transparentné Slovensko v Nadácii Pontis, Nadácia otvorenej spoločnosti a 353 individuálnych darcov v kampani „Tvorme štátnu správu odolnú voči korupcii“.