Menu Zavrieť

Spájame sily so Slovensko.Digital pri podpore oznamovateľov korupcie v štátnom IT

Slovensko.Digital a jeho 21 členských IT firiem sa pridalo k viac ako 700 ďalším firmám vo výzve Stojíme za odvážnymi, kde sa zaviazali pomôcť odvážnym ľuďom, ktorí kvôli nahláseniu korupcie prídu o prácu. Prisľúbili im poskytnúť pohovor či poradenstvo a koučing pri opätovnom zamestnaní.

Práve verejné zákazky v IT sektore sú často podozrivé z klientelizmu a neefektivity. Vláda na informatizáciu v súčasnosti míňa stovky miliónov eur. Čestní a odvážni IT-čkári či už z verejného alebo súkromného sektora, môžu dohliadať na to, či sa peniaze naozaj využívajú transparentne a hospodárne.

“Teší nás, že popredné IT spoločnosti v Slovensko.Digital sa touto cestou pridali k nášmu programu Stojíme za odvážnymi a chcú podporovať oznamovateľov korupcie v štátnom IT. Pridávajú sa tak k viac ako 700 firmám ktoré už podporili našu výzvu,” uviedol Gabriel Šipoš, riaditeľ Transparency International Slovensko.

Obe organizácie sa zaväzujú k vzájomnej spolupráci pri poskytovaní pomoci oznamovateľom korupcie, a to expertným a právnym poradenstvom najmä v súvislosti s ochranou oznamovateľov protispoločenskej činnosti, verejným obstarávaním či možnosťou uchádzať sa o zamestnanie u niektorého zo zamestnávateľov zapojených do výzvy.

“Vyzývame týmto všetkých pracovníkov v štátnom IT, aby sa nebáli osloviť nás alebo Transparency International so žiadosťou o právnu alebo inú pomoc, ak prichádzajú do kontaktu s nekalými praktikami a korupciou. Spolu s tímom expertov v Transparency International im poskytneme odbornú pomoc a 21 IT firiem v Slovensko.Digital sa zaviazalo, že im umožní uchádzať sa o prácu,” uviedol výkonný riaditeľ Slovensko.Digital Ján Hargaš.

Ďakujeme za podporu odvážnych a tešíme sa na spoluprácu!