Menu Zavrieť

Spúšťame online Transparency akadémiu pre aktívnych občanov

Odhaľovaniu korupcie, neférových praktík a plytvaniu vo verejnej správe sa venujeme od roku 1998. Upozornili sme na stovky káuz, pripomienkovali desiatky zákonov, vydali množstvo publikácií a vyškolili tisíce aktívnych občanov, politikov a úradníkov.

Nie je však v silách malej organizácie venovať sa všetkým zlyhaniam a podozreniam, a preto sa našu víziu Slovensko bez korupcie snažíme presadzovať aj zapájaním čo najviac aktívnych ľudí z celej krajiny.

Organizujeme pravidelné semináre, kde sa od špičkových expertov školia, ako lepšie rozumieť zákonom, ako kontrolovať verejné obstarávania, využívať otvorené dáta, efektívne spolupracovať s kontrolnými orgánmi, či ako organizovať občianske kampane. A hoci školeniami prešli už tisíce, stále ide iba o kvapku v mori.

Aj preto sme sa rozhodli vytvoriť Transparency akadémiu, cez ktorú chceme inšpiratívne príbehy a skúsenosti bežných ľudí i expertov z celého Slovenska postupne zbierať a zverejňovať, aby mohli poslúžiť aj vám.

Podstránka zatiaľ beží v pilotnej verzii, preto oceníme Vaše postrehy či pripomienky. Veríme, že Akadémia Vám pomôže zorientovať sa, poskytne užitočné návody alebo inšpirácie, ako prispieť k otvorenejšej a férovejšej verejnej správe na Slovensku.

Viac na: https://transparency.sk/akademia alebo na #TransparencyAkademia