Menu Zavrieť

V premiérovej vyvolenej obci bohatne na zákazkách poslanec Smeru

Séria nedávnych tendrov v obciach pri Topoľčanoch vykazuje znaky manipulácie a klientelizmu. Bohatnú na tom firmy založené v obci, kde premiér Fico strávil detstvo

Petrovi Hazuchovi ide v posledných rokoch karta. V posledných komunálnych voľbách bol zvolený za poslanca Hrušovian za stranu Smer ako kandidát s najväčším počtom hlasov.  Ako šéf miestneho futbalového klubu dotiahol mužstvo za pár rokov z okresu o dve triedy vyššie až do 4.ligy. Minulý víkend porazili aj lídra tabuľky zo Štúrova. No predovšetkým sa mu veľmi darí ako podnikateľovi. Len v nedávno založených firmách získal zákazky za viac ako dva milióny v dvoch desiatkach verejných tendrov. K ďalšiemu viac ako pol miliónu sa môže dostať, ak už vyhraté tendre a príspevok na ne schváli aktuálny eurofondový program.

Viaceré z týchto zákaziek prebehli podozrivo.

Peter Hazucha v rozhovore o úspechu vo futbale. Zdroj: sportafinancie.sk

Obec Hrušovany pri Topoľčanoch, kde Hazucha pôsobí, je známa najmä svojou pamätnou tabuľou pre Roberta Fica. Trojnásobný premiér v nej vyrastal. Hrušovany si priazeň premiéra užívajú. Žiadna obec na Slovensku nedostala toľko dotácií z rezervy premiéra ako práve oni. V prezidentských voľbách tu získal Fico 80 % hlasov. Starostom je už druhé volebné obdobie kandidát Smeru, tak ako väčšina miestnych poslancov, vrátane Petra Hazuchu.

Cap záhradníkom?

Koncom februára podpísala susedná obec Kovarce stotisícovú zákazku na… Čítaj ďalej