Menu Zavrieť

Transparency oddnes povedie nový riaditeľ Michal Piško

Najvyšší orgán Transparency – Správna rada, tento týždeň naposledy hodnotila výsledky organizácie pod doterajším riaditeľom Gabrielom Šípošom. Včerajšok bol po 11 rokoch jeho posledným dňom v tejto pozícii, hoci s nami zostáva ešte ako kolega do konca apríla. Jeho ďalšie kroky povedú s veľkou pravdepodobnosťou do zahraničia. Vedenie organizácie oddnes preberá doterajší analytik a bývalý novinár Denníka SME Michal Piško. K tímu sa dnes pridáva aj nová kolegyňa Kristína Kroková, ktorá bude mať na starosti náš office a nové projekty. Kristína vyštudovala financie a bankovníctvo v Banskej Bystrici a dosiaľ pôsobila ako finančný analytik v Amazone a ako stážista v Európskom parlamente.

„Ľudia z Transparency sa už vyše dve desaťročia snažia zasadzovať za vyššiu čistotu a otvorenosť verejnej sféry, presadzujú protikorupčnú legislatívu a opatrenia a poukazujú aj na zlyhania a kauzy mocných. Sme odhodlaní v tomto snažení dôsledne pokračovať aj naďalej. V Transparency sme presvedčení, že Slovensko má naviac, ako je aktuálne nie veľmi lichotivé 60. miesto zo 180 krajín v rebríčku vnímania korupcie,“ hovorí náš nový riaditeľ Michal Piško.

Gabrielovi ďakujeme za 11 rokov skvelej práce a Kristíne želáme úspešný štart v Transparency. A samozrejme, budeme veľmi radi, ak sa k spoločnému úsiliu o lepšie Slovensko pridáte aj vy a podporíte nás napríklad svojimi 2% dane❤️

Na fotke Gabriel Šípoš a Michal Piško na večeri po úspešnom prenose nášho rebríčka transparentnosti miest aj do Moldavska.