Menu Zavrieť

TRANSPARENCY ZÍSKALA CENU ZA OBČIANSKU ŽURNALISTIKU

Tešíme sa, že naše vlaňajšie vytrvalé úsilie o vyššiu transparentnosť a férovosť koronadotácií, ocenila porota prestížnej Novinárskej ceny. Séria článkov o podvodoch a občianskej kontrole koronadotácií, zverejňovaná na blogu a sociálnych sieťach Transparency, zvíťazila v kategória Občianska žurnalistika za rok 2021.

„Kolektív autorov Transparency International Slovensko vždy poukazoval na problémy, ktoré súvisia nielen s korupciou. Najdôležitejšie je, že ich informácie sú vždy podložené dokumentáciou a faktami. Upozorňujú na veci, ktoré by niektorí politici radšej nechceli, aby uzreli svetlo sveta, pretože rozkrývajú korupčné a nezákonné spôsoby. Treba viac takých autorov, aby sa spoločnosť dozvedela, čo najobjektívnejšie správy a PRAVDU o stave tejto spoločnosti,“ napísala porota. Tú v kategórii Občianskej žurnalistiky vytvorili evanjelická farárka Anna Polcková, PR manažérka Frederika Halázsová, sociológ Michal Vašečka a dokumentaristka, pedagogička a redaktorka Denisa Havrľová.

Gratulujeme všetkým víťazom i nominovaným, ďakujeme porote, podporovateľom Transparency i nášmu bývalému dlhoročnému riaditeľovi Gabrielovi Šípošovi, ktorý tému kontroly koronadotácií v našom tíme rozbiehal. Články z víťaznej série si môžete pozrieť v nasledujúcich odkazoch: