Menu Zavrieť

Diskusia s novinármi: Čo vieme o majiteľoch hotelov, ski areálov či akvaparkov?

Transparency spustila unikátny portál KtoVlastni.sk s informáciami o majiteľoch vyše 600 slovenských hotelov. Spolu s odbornou komisiou sme sa usilovali rozpliesť nielen vlastnícke štruktúry, ale zozbierať aj údaje o kauzách, daňových rajoch či dlhoch voči štátu. Aj nedávna globálna kauza Pandora papers potvrdila, ako sa cez daňové raje a skryté investovanie do nehnuteľností či komplexov cestovného ruchu dajú prepierať špinavé peniaze.

Pripojte sa k online diskusii s členmi komisie a investigatívnymi novinármi Adamom Valčekom Martinom Turčekom v utorok 19.10.2021 od 18:00 na sociálnych sieťach Transparency. V diskusii vám poodhalíme, ako toto rozkrývanie a hodnotenie prebiehalo, čo všetko sa nám podarilo zistiť, ale aj to, čo stále zostáva skryté.

Pripravujeme aj ďalšiu vrstvu vlastníckej mapy s detailami o majiteľoch lyžiarskych stredísk, akvaparkov, kúpeľov, termálnych kúpalísk či golfových rezortov.

Zákazníci si tak ľahko vyhľadajú informácie nielen o oligarchoch, privatizéroch či toxických podnikateľoch a ich kauzách, ale aj o prevádzkach, pri ktorých pochybnosti o čistote známe nie sú. Každý z nás sa tak dokáže ešte jednoduchšie rozhodnúť, aký spôsob podnikania zo svojej peňaženky podporí.

Portál môže pri rozhodovaní o mieste dovolenky, konferencie či teambuiĺdingu pomôcť aj vám. Pridajte sa k spoločnému úsiliu o etické nakupovanie v cestovnom ruchu už počas utorňajšej diskusie. Tešíme sa na Vás!

Pomôžte nám, prosím teraz, aby sme informácie o ďalších vlastníkoch mohli sprístupniť širokej verejnosti. Aby sme na cestách a dovolenkách všetci mohli relaxovať s dostatočným prehľadom a v pokoji.

 

PS: Keď sa nám podarí dosiahnuť cieľovú čiastku, náš partner Nadácia otvorenej spoločnosti zdvojnásobí vyzbieranú podporu. Váš dar tak pomôže až dvakrát!
Ďakujeme!