Menu Zavrieť

Kniha o Transparency

Transparency pripravilo 208-stranovú knihu, v ktorej predstavuje 21 rokov od vzniku organizácie. Autormi knihy sú Gabriel Šípoš, Ľuboš Kostelanský a Michal Piško.

Touto knihou chce Transparency nielen priniesť zaujímavý príbeh, ale aj inšpirovať nových protikorupčných aktivistov, presvedčiť a motivovať rezignovaných a informovať dezinformovaných.

Popis kapitol:

 • Prológ: ODKLÍNANIE KRAJINY
  Kedysi bola transparentnosť cudzím slovom, o boji s korupciou sa hovorilo opatrne. Dnes tieto témy hýbu krajinou. Ako sa na tento príbeh pozerajú ľudia zvnútra Transparency?
 • Prvá kapitola: SÚPER PRE KORUPCIU
  Globálna značka Transparency sa u nás presadila vďaka zápalu mladej absolventky ekonómie, ktorá našla odvahu hovoriť o korupcii a načúval jej aj Mikuláš Dzurinda.
 • Druhá kapitola: CHYTIŤ VLNU
  Krajinu môžu posúvať aj aktivisti, ak sú schopní presadiť zaujímavé myšlienky vo verejnej diskusii. Druhý riaditeľ to dokázal aj vďaka svojmu neortodoxnému prístupu.
 • Tretia kapitola: NA HRANE POLITIKY
  Kontrola politikov patrí do DNA protikorupčnej organizácie. Ako nám kritiku oplácali a dokázali sme si ich vždy udržať od tela?
 • Štvrtá kapitola: MÝTICKÝ TRETÍ SEKTOR
  Zahraniční agenti, Sorosovi zapredanci, liberálna mafia – aj takto nás niektorí vnímajú. Kto nás financuje, čo za to chce a aké sú naše vzťahy s inými mimovládkami a médiami?
 • Piata kapitola: STOJÍME ZA ODVÁŽNYMI
  Ako vznikla kauza predsedníctva so Zuzanou Hlávkovou, ktorá podkopala imidž MZV za Miroslava Lajčáka? Čo nás viedlo k mapovaniu schránkového vlastníctva Váhostavu?
 • Šiesta kapitola: CESTA PRED NAMI
  Kedy porazíme korupciu? Kde sú hranice transparentnosti? A pomôže nám viac priamej demokracie?
 • Epilóg: AJ JA SOM TRANSPARENCY
  Bojovať s korupciou vie každý z nás vo svojom bežnom živote: 8 tipov, ako na to.
Názov: Moc korpucie - Zákulisie nášho boja za lepšie Slovensko
Autorstvo: Ľuboš Kostelanský, Gabriel Šípoš Michal Piško.
Téma: Transparency pripravilo 208-stranovú knihu, v ktorej predstavuje 21 rokov od vzniku organizácie.
Anotácia: Touto knihou chce Transparency nielen priniesť zaujímavý príbeh, ale aj inšpirovať nových protikorupčných aktivistov, presvedčiť a motivovať rezignovaných a informovať dezinformovaných.
Rok vydania: 2020
Vydavateľstvo: Transparency International Slovensko
Počet strán: 208
ISBN: 978-80-89791-18-7
Jazyk: slovenský
Donor: Vznik a tlač knihy boli podporené z Európskeho sociálneho fondu cez Operačný program Efektívna verejná správa.
Kľúčové slová: korupcia, Transparency International Slovensko, Gabriel Šípoš, Emília Sičáková-Beblavá, Eugen Jurzyca, Robert Fico, Mikuláš Dzurinda. Samuel Spáč, Zoroslav Kollár, Curruption Perception Index, Index vnímania korupcie, aktivizmus, samsopráva, transparentnosť
Keywords:
Stiahnite si publikáciu tu