Menu Zavrieť

SPÚŠŤAME PRIHLASOVANIE NA 20. ROČNÍK SEMINÁRA PRE MIESTNYCH AKTIVISTOV „SKALKA“

Vlani v októbri sa po prvýkrát uskutočnili spojené komunálne a župné voľby, v ktorých sme si naraz zvolili 8 nových županov, takmer 3 000 starostov a primátorov a viac ako 21 000 poslancov obecných, mestských a krajských zastupiteľstiev. Mnohí z nich sa sa ujali postov po prvý raz. Náš každoročný seminár zameraný na kontrolu samosprávy je jednou z príležitostí na sieťovanie novozvolených i etablovaných predstaviteľov samosprávy, miestnych aktivistov či novinárov, kde si môžu navzájom vymieňať skúsenosti a dozvedieť sa nové užitočné informácie od expertov z rôznych oblastí.

Toto leto Vás pozývame už na jubilejný 20. ročník seminára Transparency International pre aktívnych občanov „Verejná kontrola miestnej samosprávy – Skalka“, ktorý sa uskutoční vo Vysokých Tatrách od piatka 28. júla podvečer do obeda nedele 30. júla.

Na seminári budeme diskutovať s odborníkmi na samosprávu a verejné politiky. Naše pozvanie prijal primátor mesta Košice Jaroslav Polaček, právničky VIA IURIS Ivana Figuli a Eva Kovačechová, manažér Kreatívneho Inštitútu mesta Trenčín Stanislav Krajči, člen Rady pre štátnu službu Maroš Paulini, expertka na participatívne plánovanie mesta Trnava Natália Nováková a starosta Hviezdoslavova Marek Lackovič. Pri príležitosti 20. ročníka seminára máme pripravenú aj špeciálnu večernú diskusiu aktivistov a aktivistiek, ktorí stáli pri zrode Skalky, a to riaditeľky Ústavu verejnej politiky Fakulty sociálnych a ekonomických vied UK a bývalej prezidentky Transparency International Slovensko Emílie Sičákovej Beblavej, právnika a spolupracovníka TIS Vladimíra Pirošíka, viceprimátora Prešova Richarda Drutarovského a predsedu ZOMOS-u Petra Uhlára.

K benefitom stretnutí už neodmysliteľne patrí aj networking a výmena skúseností medzi účastníkmi, ako aj aktivity zamerané na rozvoj líderských schopností.

Podrobný program s prednáškami a spíkrami nájdete nižšie. Prihlásiť sa môžete prostredníctvom krátkeho prihlasovacieho formulára a to do pondelka 3. júla. Odporúčaný dobrovoľný príspevok na úhradu časti nákladov je 59 eur.

Pozrieť si môžete aj video z posledného ročníka z leta 2022 a ďalšie podklady z minulých ročníkov.

 

Podujatie je realizované vďaka podpore Nadácie Slovenskej sporiteľne.