Menu Zavrieť

SPÚŠŤAME PRIHLASOVANIE NA SEMINÁR PRE MIESTNYCH AKTIVISTOV

Uvažujete o kandidatúre za starostu či do mestského zastupiteľstva? Alebo chcete miestnych politikov lepšie kontrolovať?  V tom prípade môže byť seminár Transparency International pre aktívnych občanov „Verejná kontrola miestnej samosprávy“ pre Vás to pravé. Už 19. ročník trojdňového školenia sa uskutoční vo Vysokých Tatrách od piatka 5. augusta podvečer do obeda nedele 7. augusta.

V októbri si po prvýkrát vyberieme stovky zástupcov miest, obcí i žúp v jedinom termíne. Samosprávy ročne hospodária s viac ako 7,5 miliardami eur a rozhodujú o dôležitých každodenných kompetenciách od ciest, škôl, sociálnych služieb až po územný rozvoj, zeleň či kultúru. Na seminári budeme mať možnosť diskutovať so špičkovými odborníkmi na samosprávu. Naše pozvanie prijali prezidentka Asociácie komunálnych ekonómov Eva Balážová, analytik Útvaru Hodnoty za peniaze Peter Hronček, šéfka Úradu na ochranu oznamovateľov Zuzana Dlugošová, podpredseda Združenia miest a obcí Slovenska a starosta Košece Radomír Brtáň, právnik a banskobystrický poslanec Vladimír Pirošík, ale aj expertka na participáciu Sigurlaug Jóhannsdóttir z radnice islandského hlavného mesta Reykjavík. Pripravené máme aj prekvapenie v podobe interaktívnej rozvojovej hry, ktorú si pre nás pripravil český lektor a konzultant Jan Kroupa. 

K benefitom stretnutí už neodmysliteľne patrí aj networking a výmena skúseností medzi účastníkmi.

Podrobný program s prednáškami a spíkrami nájdete aj nižšie. Prihlásiť sa môžete prostredníctvom krátkeho prihlasovacieho formulára a to do pondelka 11. júla. Odporúčaný dobrovoľný príspevok na úhradu časti nákladov je 49 eur.

Pozrieť si môžete aj video z posledného ročníka z leta 2021 a ďalšie podklady z minulých ročníkov.

Podujatie je realizované s podporou Nadácie Slovenskej sporiteľne, ako aj v rámci programu ACF – Slovakia, ktorý je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2014-2021 a spravovaný Nadáciou Ekopolis v partnerstve s Nadáciou otvorenej spoločnosti Bratislava a Karpatskou nadáciou.

Tešíme sa na Vás!