Menu Zavrieť

Spoločný podcast českej a slovenskej Transparency: Vydá sa Babiš v stopách Fica?

Slovensko aj Česko sú krajiny, ktoré majú skúsenosti s korupčnými kauzami siahajúcimi až do najvyšších poschodí politiky. Čo funguje lepšie u susedov než u nás? V čom sa môžeme navzájom inšpirovať? Možno porovnávať politickú kultúru? Ako slovenská pobočka Transparency monitorovala po vzore českej predvolebné kampane politických strán pred parlamentnými voľbami a politikov pred prezidentskými?

Ako do dnešných dní vplýva nájomná vražda J. Kuciaka a jeho snúbenice M. Kušnírovej na slovenskú politiku? Stane sa trestne stíhaný R. Fico inšpiráciou pre obžalovaného A. Babiša? Odpovede nájdete v novom diele podcastu Stošestka českej pobočky Transparency.

V Prahe na otázky moderátorky Martiny Foldynovej odpovedal Ján Ivančík, právnik slovenskej pobočky Transparency International, a Milan Eibl, vedúci analytik u českých kolegov. Dozviete sa nielen o kľúčových kauzách oboch zemí, ale aj o práci s otvorenými zdrojmi. V podcaste zaznie aj pozvánka na nadchádzajúcu júnovú konferenciu Komu tečú naše peniaze, na ktorú sa do 5. júna môžete registrovať tu.

Prajeme príjemné počúvanie.

Podcast Stošestka nájdete na Vašich obľúbených online platformách: Apple PodcastsSpotifyAnchorGoogle PodcastsBreaker, Pocket Casts či Radio Public. Ďalšie diely si môžete pustiť aj na webe českej Transparency.