Menu Close

Chcete lepšie spravované mesto? Prihláste sa na vzdelávací seminár

Verejná správa, to nie sú len ministerstvá, úrady či štátne inštitúcie a firmy, ale aj takmer tritisíc miest a obcí, ktoré spravujú obrovský majetok a  rozhodujú dovedna o miliardách eur. Samosprávy sú pritom riadené tisíckami komunálnych politikov a priestor na korupciu, mrhanie alebo zneužívanie moci tak ďaleko presahuje možnosti našej pozornosti. Medzi hlavné ciele Transparency preto dlhodobo patrí aj snaha zapájať do verejnej kontroly čo najviac aktívnych ľudí zo všetkých kútov Slovenska.

Ak vo Vašom meste či obci bojujete proti neprávosti, upozorňujete na prešľapy radnice, alebo sa hoci svojou aktivitou snažíte zlepšiť život vo Vašej komunite, 15. ročník semináru Kontrola miestnej samosprávy môže byť práve pre Vás.

Seminár sa uskutoční od 20.-22. júla 2018 v peknom prostredí Veporských vrchov v Čiernom Balogu (okres Brezno). Príďte aj Vy s nami diskutovať o tom, ako mesto otvoriť verejnej kontrole, ako pritom spolupracovať s lokálnymi médiami, Najvyšším kontrolným úradom alebo prokuratúrou. Venovať sa budeme aj témam, ako získať občiansku podporu na svoju stranu či zdieľaniu skúseností medzi účastníkmi z rôznych kútov Slovenska.

Ak sa chcete zúčastniť semináru s hosťami, ako sú primátor Hlohovca Miroslav Kollár, šéfredaktor Korzáru Jaroslav Vrábeľ, prokurátorka Okresnej prokuratúry v Brezne Janka Kupcová, Ľubomír Andrassy z NKÚ alebo aktivista a odborník na občianske kampane Juraj Rizman, vyplňte, prosím, do 24.6.2018 tento prihlasovací formulár a TIS Vás bude do konca júna kontaktovať.

Účasť na seminári, vrátane ubytovania a stravy, je z veľkej miery hradená Transparency, odporúčaný dobrovoľný účastnícky príspevok predstavuje 25 eur. Keďže počet miest je obmedzený, účastníkov budeme vyberať tak, aby mali na seminári zastúpenie viacej i menej skúsení uchádzači či zástupcovia z rôznych krajov.

Program seminára

Video, fotografie i programy z posledných dvoch ročníkov si môžete pozrieť na nasledujúcom linku.

Tešíme sa na Vašu účasť!

Prihlasovací formulár

 

                                       

Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu. Seminár je spolufinancovaný aj v rámci projektu Posilňovanie občianskej kontroly verejnej správy, ako aj z grantu Nadácie Eset.